Light It Up Oynanışı ile Elinden Düşmeyecek!
Arcade oyunlar ilgini çekiyor mu? Öyleyse sana güzel bir sürprizimiz var. Light It Up oynanışı ve diğer özellikleriyle yazımızda. Oyunu indirmeden önce mutlaka oku!


Arcade oyunlar, Android oyunlar arasında hatırı sayılır bir yere sahip. Minimal grafikleri, düşük sistemli telefonlarda bile çalışıyor olması, basit oynanışları ile her yaştan oyun severin ilgisini çekiyor. Bugün Light it Up oyununa yakından bakacağız.


Light It Up Oyunu Genel Bakış


Crazy Lab by TabTale tarafından geliştirilen oyun, yazımızı hazırlarken 5 milyondan fazla indirilmişti. Arcade türünde olan bu oyun en popüler oyunlar arasında yer alıyor.light-it-up-oynanış


Light It Up oyununda bir çöp adamı bloklara veya farklı nesnelere zıplatarak bunların renklenmesini, aydınlanmasını sağlayacaksın. Doğru hamleler yaparak tüm bloklara ulaşmalısın. Düşmemeye ve engeller de dikkat etmelisin. Hava da iki kere zıplama yaparak hızlanabilirsin. Oyunda sana ek puan kazandıracak 3 tane de yıldız bulunuyor.light-it-up-oynanış


Oyunun kontrolleri basit, sağa ve sola gitmeni sağlayan Tab tuşları var. Bunlara dokunarak yönlendirme yapabilirsin. Her dokunuşunda çöp adam zıplayacak.


Seviyeler kolaydan zora doğru gidiyor, gittikçe daha karmaşık aşamalarla karşılaşacaksın. Reflekslerinin yanı sıra akıl yürütmelerde bulunarak seviyedeki tüm nesneleri aydınlatmalısın.


Grafikler minimal düzeyde ancak canlı ve ilgi çekici. Çöp adamın da görünümünü değiştirmek mümkün.


Light It Up Oyunu Değerlendirme


Arcade oyunlar arasında sağlam bir yer edineceği gözüken Light It Up, neon renkleri ve sade grafikleri gayet tatmin edici.


Seviyeler ilerledikçe daha karmaşık hale geliyor. Bu da tekrarı bir nebze olsun azaltıyor. İlk başta kolay gelse de seni zorlayacak pek çok seviyesi var.light-it-up-oynanış


Seviyelerden kazanacağın yıldızların ve başarıların ile çöp adam için yeni kaplamaların kilidini açabilirsin.

Oyunda sıkça reklam gösteriliyor. Bazen sinir bozucu olabilir. Yön tuşlarının hemen altındaki reklam çubuğuna oyun esnasında dokunmamaya gayret et. Reklam gösterilmesin diyorsan mobil cihazının İnternet bağlantısını kesip oynayabilirsin. Reklamlar sayesinde tekrar hak alıp zor seviyeleri kaldığın yerden devam etmen de mümkün.


Müzik ve ses efektleri, oyuna uygun dilersen ayarlardan her ikisini de kapatabilirsin.

Oyunun arayüzü İngilizce ancak anlaşılmayacak kadar zor değil.Minimal çizgisi, arcade tarzı, hem reflekslerini hem de düşünme yeteneğini zorlaması seni cezbedecek. Yukarıdaki oyun videosuna göz atabilirsin. Mart 2019'un en iyi Android oyunları arasında yer alan Snow Drift oyununu incele ya da şimdi Light It Up indir ve oyna!


Keyifli oyunlar, bir dahaki oyunda görüşmek üzere…

16 views0 comments